A sikeres könyvsorozat rádiójátékként indult, 2012-ben. Egy évvel később megjelent mint regény. Akkora sikert aratott, hogy beválogattak a kötelező olvasmányok közé. A regény egyik különlegessége, hogy három írója van.
A történet napjainkban játszódik, Budapesten. A főszereplő Hanna, aki Szegedről kerül a nagyvárosba. Az elején unalmasnak tűnik az élet a fővárosban, amíg nem lesz szemtanúja egy különös jelenetnek. Egy furcsa, idős bácsitól, öltönyt, sötét napszemüveget hordó csapat elvesz egy rozsdás körzőt. A lány később megtalálja a rozsdás, első látásra értéktelen tárgyat, és magához veszi. A gengszterekre hasonlító csoport és a régiséggyűjtő nyugdíjas is megpróbálja különböző módszerekkel megszerezni a körzőt. Hogy vajon miért olyan értékes és fontos ez a titokzatos körző, azt Hanna szegedi barátnőjével, az intelligens Zsófival skype-on vitatja meg. Később történelmi szálak teszik izgalmasabbá a történetet; amiben számomra rengeteg új, érdekes dolgot fedeztem fel.
Az új osztálytársak nem nagyon foglalkoznak Hannával, a padtársa, Tibi nem valami beszedés, Hanna még csak egy szót hallott tőle: „Aha“. Idővel mégis összebarátkoznak. Megismeri a suli tanarait: Géza bá`-t, a gyerekek egyik kedvenc tanárát, aki egyben az osztályfőnök. Rogyák Marinak csúfolt érzékeny magyartanárnőt is szeretik a diákok. A suli dementorának, Bujdosónénak van valami köze a körzőhöz, de ezt nagyon titkolja. Hanna egyik osztálytársa különösebb mint a másik: kezdve az ufómániás Bulcsútól, aki azt hiszi, a szülei földönkívüliek, a divatmajom Edináig. Minden szereplőben van valami nem mindennapos, de mégis valós.
Nekem elnyerte a tetszésemet a mai, humoros nyelvezetével, érdekes szereplőivel és fordulatosságával. A történet nem a világ másik végén játszódik, hanem egy általam is ismert városban, így jobban bele tudom képzelni magam a főszereplő helyébe. Sándor, a titokzatos ócskás személyében viszik az olvasókhoz közelebb a történelmet, de ezt nem árulom el hogyan!
Szekér Berta