Perzsia hercege - Az idő homokja

A hasonló című számítógépes játék adaptációjánál a legfőbb szempont az volt, hogy a film mindenkihez megtalálja az utat.

Nehéz dolga volt Mike Newell rendezőnek: egyfelől meg kellett felelni a rajongók elvárásainak, ugyanakkor gondolnia kellett azokra is, akiknek fogalmuk sincs arról, ki az a Dastan herceg. Az eredmény az HBO mozicsatornán látható.

A Perzsia hercege című számítógépes játék az elmúlt évezred utolsó évtizedének egyik legnépszerűbb, legsikeresebb játéka volt, melynek számos folytatása született. Valójában senki sem érti, hogy miközben több más játékot – mást ne mondjunk, a Lara Croft: Tomb Raidert – felfedeztek a filmesek, a Perzsia hercegének megfilmesítésére két évtizedet kellett várni. Pedig minden adva van a sikerhez. Ott a fenséges sivatag, ahol szinte megáll az idő, az egzotikus környezet, a végeláthatatlan kalandok sora, némi misztikus felütéssel.

Ráadásként meg ott van a végtelenül szimpatikus főhős, aki utcagyerekből emelkedik herceggé, és miközben megmenti a világot, elnyeri a világszép hercegnő szívét is. Persze ne feledkezzünk meg a címszereplőt alakító Jake Gyllenhaalról sem. „Remek érzés akcióhősnek lenni, ide-oda ugrálni, falakon futni, verekedni” – mondja napjaink egyik kedvence.

A szerepben mégsem ezt tartotta igazán vonzónak, hanem a herceg humorérzékét. „Az is szimpatikus, hogy olyan figura, aki szinte mitológiai mértékben jó és tiszta szívű.” És az sem mellékes, hogy a világszép Gemma Artertonnak teheti a szépet.

A film Hollywood akciópápája, Jerry Bruckheimer bábáskodása mellett készült. Ezúttal sem hazudtolta meg önmagát: nagyszabású csatajelenetekkel, pörgő akciókkal és látványos speciális vizuális effektusokkal bombázza a nézőt. Mike Newell rendező ügyesen adja vissza a számítógépes játék virtuális környezetét és hangulatát.

HBO Premier: 2011. április 10.