Két új sorozat az HBO-n: Az alelnök és a Csajok

Julia Louis-Dreyfus alelnökként, Lena Dunham pedig New York-i huszonévesként érkezik az HBO két legújabb, saját gyártású sorozatában. Az alelnök (Veep) és a Csajok (Girls) az amerikai bemutató másnapjától elérhető az HBO On Demand és az HBO GO filmtárában.

 

 

 

Csajok

Új csajos sorozatot szállít az HBO. A Csajok (Girls) kreátora a mindössze 25 éves Lena Dunham (Tiny Furniture), aki az írói, rendezői és vezető produceri feladatok mellett főszereplőként is jegyzi a szériát. A vadonatúj vígjátéksorozat másik vezető producere a vígjáték műfaj veteránja, Judd Apatow (40 éves szűz, Felkoppintva, Koszorúslányok), akinek olyan kultsorozatokat is köszönhetünk, mint a Különcök és stréberek, valamint az Undeclared.

A tízepizódos első évad négy huszonéves New York-i barátnő életébe enged betekintést. A sztori szerint Hannah és barátnői az élet nagy kérdéseire keresik a választ – mit is várnak a pasiktól, maguktól és egymástól. A válasz azonban nem mindig könnyű és egyértelmű, az odáig vezető út viszont annál szórakoztatóbb.

Dunham mellett állandó szereplők: Jemima Kirke, Allison Williams, Zosia Mamet és Adam Driver.

 

A Csajok amerikai bemutatója: április 15.

Az első rész az HBO GO-n (feliratosan): április 16-tól

Az első rész az HBO On Demanden (feliratosan): április 16-tól

Az új részek hétfőnként kerülnek be mindkét filmtárba. Az HBO-s bemutató dátumáról információ hamarosan.

 

Az alelnök

Az HBO másik újonc vígjátéksorozata az egyelőre nyolcrészes Az alelnök (Veep). A politikai szatíra Washingtonban, az alelnöki hivatalban játszódik.

A sorozat egyik forgatókönyvírója, vezető producere és rendezője az Egy kis gubanc forgatókönyvéért Oscar-díjra jelölt Armando Iannucci, akinek a The Thick of It című brit politikai szatírát is köszönhetjük.

A történet az Egyesült Államok alelnökét helyezi a középpontba, akit a Seinfeldből ismerős, Emmy- és Golden Globe-díjas Julia Louis-Dreyfus alakít. Az egykori szenátor, Selina Meyer lecsúszott az elnöki posztról, és be kellett érnie az alelnöki tisztséggel. Hamar kiderül azonban, hogy a munka minden képzeletét és várakozását felülmúlja.

Louis-Dreyfus mellett állandó szereplők: Tony Hale, Anna Chlumsky, Matt Walsh, Reid Scott, Timothy C. Simons és Sufe Bradshaw.

 

Az alelnök amerikai bemutatója: április 22.

Az első rész az HBO GO-n (feliratosan): április 23-tól

Az első rész az HBO On Demanden (feliratosan): április 23-tól

Az új részek hétfőnként kerülnek be mindkét filmtárba. Az HBO-s bemutató dátumáról információ hamarosan

Forrás: HBO Sajtószoba